19 Şubat Cuma..Sistemin Sonu..

Selamlar tekrar..sistemi keyifle takip ettik ülkenin birçok yerinden gelen analiz ve verilerle ..ben çok keyif aldım..herkese de teşekkür ederim gayret ve aktarımları için..sistemin güncesini tuttuğumuz için dünü ve bugünü de aktarmak istiyorum adapazarı özelinde..

Dün,yani Perşembe günü lodos esmeye başladı C ve sıcaklık 3-4 C’lere çıktı..dolayısıyla erime hızlandı..bu geçiş esnasında kar yağdı..ozan hocanın belirttiği gibi bu lodos karı ille de yağıyor..

Hasılı dün kısa geçişler yapan seyri güzel lodos karı yağmış oldu..saat 16-17 arası yağan bu kar 2 saat sonra yağmurlaştı..yerde ciddi kar varken yağmur yağması da epeydir hatırladığım birşey değil..bir hava olayı olarak hoş..dün gece boyu dura başlaya yağmur yağdı..

Sonra bu sabah uyandığımda tekrar kar serpiştiriyordu ..bu sefer rüzgar karayele dönmüş ve sıcaklık 2 C’lerde..hoş geçişler oldu..kar erimeye devam ama hala bayağı var..bu gece don olacak..bu da bir ala..sanırım birkaç gün daha durur örtü ve azalarak veda eder..şu saat itibarıyla kar serpiştirmeleri devam..ama gidici .. şıp şıp sesler her yanda..ıslak ve çamurlu bir sürece evrilecek kar tecrübesi pek yakında..olsun..onun da bir tadı var..zaten karın kendisi kaybolsa da kaburgalarımdaki Ağrı hemen kaybolmayacak ve anacağız kendisini sık sık..seviyoruz çünkü:)

Özet olarak geçen Cuma’dan bu Cuma’ya 1 hafta /0boyunca kar yağdı..bu yağışın 3 (Pazar-Pazartesi-Salı be hatta Çarşamba öğlene kadar)günü gayet etkin ve sıcaklık sorunu yaşatmayan cinstendi..3-4 günü de seyirlik olarak çok güzel ama tutunma anlamında.. güçlü olmayan yağışlardı..şehir merkezinde 40-45 cm’yi gördük..rakıma göre 70 cm’lere çıktı.(200 metre-kampüs)..geçen sistemde de şehir merkezinde yaklaşık 20 cm’yi ,kampüste ise 50 cm’lik görmüştük.. gayet doyurucu bir kış bölgemiz adına.. bu kışı unutmayacağız..ve sık sık anacağız..herkese çok teşekkürler..görüşürüz..sevgiler..

Çöp arabaları giremeyince bunlar da doğal olarak..
Erimeye yüz tutmuş kalın örtü..
Yağmur ve kar birlikte de var olabilir ve güzel de olabilir 🙂
Videolar sistemin başı sonu karışık..bol mkeyifler..
Çimenin yeşili ne güzel bulaştırmış rengini kar’a..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s