17 Şubat-Kar

Selamlar..günlerdir uykusuz geçtiği için ve üstüne bir de sağlam bir düşüş geçirdiğim için akşam 10 civarı uyumuşum..gece pek yapmamış,gece temizlediğim sabah arabanın üstünde 5 cm birikmişti.. dün şehir merkezinde 40 cm civarı olan kar 100 m de yaklaşık 60 cm civarı idi..Harika ..bir de hava -1 civarı idi..erime yok..

Ardından hastaneye gittim röntgen çektirdim ve doku zedelenmesiyle yırttık..15-20 gün,her harekette ğöğsüm ağrıdığında erimiş olsa dahi kar’ı hatırlayacağım..kendini hatırlatmak üzere imza çakmış oldu:)

Ardından hastaneden çıkmadan müthiş bir kar başladı..ben de 4 bina arası boşlukta izledim..resimlerini atacağım..güzeldi ..aklıma acaba bu karlı sistemde film öekimi yapanlar oldu mu İstanbul da ya da başka şehirlerde diye geldi..sinema olunca kayda gi

rmiş oluyor o şehrin karlı halleri ..umarım bu karın güzel ve estetik hallerinin kayda girdiği film çekimleri olmuştur..

Hava 2-3 C civarı..erime var..kalınlık hem hafif erimeden hem de dura dura basılmaktan düştü..ama hala dokunulmamış yerde 30-35 cm var..belki bir iki DEK daha alırız..ama alsak da almasak da o köy bizim köyümüzdür 🙂 tabiat ana bizi cömertçe doyurdu:)umduğumuzda iyisi oldu genel olarak..sevinmeli.. gelecek zamanda sürprizler olursa ne ala ama olmasa da zaten eyvallah..hatırlayacağımız ve sık sık referans yapacağımız bir kış oldu,oluyor..şükür..senin kara kavuşmandan da ayrıca mutlu oldum spank..gez dur, karları ez dur:)

See you🙋🏼‍♂️

Şehre yakın en yüksek nokta..serdivan tepesi..rakım 330-350 m..çıkmadım ama en az 70-80 cm olduğunu tahmin ediyorum..siklondan beri birikti orada çünkü..
Gökyüzü DEK parçalı..
Bu da balkonda birikme biçimi..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s